Hakkımızda

Intercity, sektörün lider operasyonel filo kiralama şirketi olarak her zaman güvenilir, müşteri odaklı ve sürdürülebilir bir iş ortaklığı modeli sunmaktadır. Türkiye’de kurulan ilk operasyonel filo kiralama şirketi olan Intercity, dünyada merkez ofisi Formula 1 Pisti olan tek şirket olmanın yanı sıra, 9 farklı bölge ofisinde uzman kadrosu ve müşteri odaklı hizmetleri ile 30 yıldır sektörüne liderlik etmektedir. 25.000 adedi aşkın araç filosu, 2.500’den fazla kurumsal müşteri portföyü ve 700 grup çalışanıyla, tüm hizmet ve iş süreçlerinde kolay, hızlı, güvenilir ve mutlu bir müşteri deneyimi yaşatmaktadır. Intercity Filo Kiralama kurumsal müşterilerinin, öz sermayelerini kullanmadan ve ekstra bir istihdam yatırımı gerçekleştirmeden, 0-48 ay arası sözleşmelerle araç ihtiyaçlarını karşılamak için operasyonel filo kiralama hizmeti sunmaktadır.

Grup şirketlerimizden Intercity İstanbul Park çatısı altında; Avrupa’nın en büyük güvenli sürüş akademisinin yanında, V Weekend Sports; V Weekend Motoring gibi birçok festival; ulusal ve uluslararası lansman; basın organizasyonları ve test sürüşleri gerçekleştirilmektedir. 2020 yılı Kasım ayında İntercity İstanbul Park 9 yıl aradan sonra “ Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020”ye yeniden ev sahipliği yapılmıştır. Ertesi yıl Eylül ayında ise “ Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021”’de tüm dünyadan gelen 250 bin seyirciye ev sahipliği yapılmıştır.Intercity Destek çatısı altında; İntercity’nin tüm müşteri ve filo destek operasyonları (araç dezenfekte hizmeti; hasar onarım hizmeti; araç ekspertiz hizmeti; yol yardım/çekici hizmeti; yedek araç hizmeti; periyodik bakım hizmeti; lastik hizmeti; araç transfer hizmeti ve kurumlara özel çözümler) gerçekleştirilmektedir. Intercity 2.El çatısı altında; İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana, Antalya, Samsun illerinde 8 büyük showroomda, İntercity’nin tüm filo araçlarının ikinci el piyasasında satış & pazarlama faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Intercity değer zincirini, tüm süreçleri kendi içinde yönetebilen uyumlu bir iş modeli ile yürütmektedir. Şirket, bünyesinde bulunan Satış(Operasyonel Filo Kiralama),Müşteri Hizmetleri, Finans/Muhasebe, Hukuk, Sigorta, Bilgi Teknolojileri, İnsan Kaynakları, Yatırımcı İlişkileri/Kurumsal İletişim bölümleri ile köklü ve güçlü bir kültüre sahiptir.