Intercity İstanbul Park

2020 yılında holdingleşme sürecinin ilk adımları atılarak, İntercity İstanbul Park (İstanbul Park Eğitim ve Öğretim Kurumları A.Ş) grup şirketimiz kurulmuş ve resmi olarak faaliyetlerine başlamıştır.

İstanbul Park, 23 Eylül 2003 tarihinde yapılan temel atma sonrasında, 2005 yılında ilk Formula 1 yarışına ev sahipliği yaparak kapılarını misafirlerine açmıştır. 2012 yılında tesisin işletme hakları İntercity tarafından alınmış, yapılan iyileştirme çalışmaları ve yatırımlar sayesinde ülkemizin en kapsamlı otomotiv, motor sporları ve yol güvenliği merkezi haline gelmiştir. Uluslar arası bir üne sahip olan İntercity İstanbul Park günümüze kadar motor sporlarının en üst yarış serileri olan Formula 1 Dünya Şampiyonası, RWS Renault World Series, MotoGP, SBK Dünya Superbike Şampiyonası, FIA Dünya Rallycross Şampiyonası, Ferrari Yarış Günleri, ETRC Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası gibi birçok farklı yarış serisine ev sahipliği yapmıştır.

Ayrıca Avrupa’nın en büyük güvenli sürüş akademisinin yanında, V Weekend Sports; V Weekend Motoring gibi birçok festival; ulusal ve uluslararası lansman; basın organizasyonları ve test sürüşleri de İntercity İstanbul Park tarafından gerçekleştirilmektedir.

İntercity İstanbul Park 13-14-15 Kasım 2020 tarihlerinde ise 9 yıl aradan sonra “ Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020’ye yeniden ev sahipliği yapmıştır.