Finans

DBS nedir?

DBS (Doğrudan Borçlandırma Sistemi), firmanız ile Intercity arasında oluşturulan ve tahsilatlarının otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlayan bir nakit yönetimi hizmetidir.Bu hizmetimiz, tahsilat kolaylığı sağlarken aynı zamanda operasyonel iş yükü ve maliyetlerinizi azaltmakta ve hem Intercity hem de firmanız için ödeme ve tahsilat rahatlığı sağlamaktadır.

Finans onay süreci nedir?

Finans onay sürecinde, Intercity'deki yetkililerimiz, Intercity ile paylaştığınız belgeleri ve bilgileri kullanarak firmanızla ilgili kredi değerlendirmesi çalışması yürütürler. Bu çalışmanın sonucunda, firmanızın kiralama talebi onaylanır, şartlı onaylanır (firmadan belli oranda ve türde teminat talep edilir) veya reddedilir

Finans onay süreci sonunda firmam neden kabul edilmedi?

Tıpkı finans kuruluşlarında olduğu gibi firmamız tarafından da çeşitli kriterlere göre kredi riski değerlendirmeleri yapılmaktadır. Firmamızca temel alınmış olan mali ölçütler, bulunduğumuz dönem itibariyle minimum risk alınması prensibi üzerine kurulmuştur. Bundan dolayı mali tahlillerimizde olabildiğince titiz davranmaktayız. Kredi Risk Departmanımız tarafından sunulan olumsuz değerlendirmeler, sadece firmanızın mali durumuna göre değil, aynı zamanda sektör istihbaratı, piyasa istihbaratı gibi bir takım farklı unsurlara göre yapılmaktadır.

Finans onay sürecinde ne gibi belgeler istiyorsunuz?

Sunmuş olduğumuz fiyat teklifini kabul etmenizi müteakip satış yetkiliniz tarafından gönderilen Müşteri Bilgi Formunu doldurmanız gerekmektedir. Bunun yanısıra; Vergi Levhası, Noter onaylı İmza Sirküleri / Beyannamesi, Ticaret Sicil Gazetesi (Kuruluş, unvan, ortaklık ve son sermaye yapısını gösteren), yeni alınmış Ticaret Sicil Belgesi ya da Faaliyet Belgesi, Mali Tablolar vb. Ek10aklar talep edilmektedir.

Fiyat teklifini onayladım, şimdi ne yapmam gerekli?

Fiyat teklifinizi onayladıktan sonra, satış temsilciniz firmanızın finansal değerlendirmesinin yapılabilmesi için sizden bazı belgeler ve bilgiler talep edecektir. Söz konusu bilgileri ne kadar hızlı ve eksiksiz bir şekilde tamamlarsanız, finansal inceleme süreci de o kadar hızlı tamamlanıyor olacaktır.

Finans onay süreci sonunda neden firmamdan teminat / dbs ile çalışma / kredi kartı ile çalışma talep edildi?

Tıpkı finans kuruluşlarında olduğu gibi firmamız tarafından da çeşitli kriterlere göre kredi riski değerlendirmeleri yapılmaktadır. Firmamızca temel alınmış olan mali ölçütler, bulunduğumuz dönem itibariyle minimum risk alınması prensibi üzerine kurulmuştur. Bundan dolayı mali tahlillerimizde olabildiğince titiz davranmaktayız. Kredi Risk Departmanımız tarafından yapılan teminat / dbs ile çalışma / kredi kartı ile çalışma talepleri, sadece firmanızın mali durumuna göre değil, aynı zamanda sektör istihbaratı, piyasa istihbaratı gibi Intercity'e özel bir takım farklı unsurlara göre yapılmaktadır.