Genel

Yolda kalan kullanıcılara konaklama hizmeti veriliyor mu?

Yolda aracı ile problem yaşayan müşterilerimize, hızlı bir şekilde destek verilip, mağduriyet yaşanmaması sağlanmakta olup, konaklama ile ilgili bir hizmet verilmemektedir.

Araca kendi ogs cihazımı takabilir miyim?

Faturalama departmanımızdan yetki yazısı alarak kiralamış bulunduğunuz araca OGS veya HGS başvurusu yapabilirsiniz.

Kiralama sözleşmemin bitmesine birkaç ay var, kullandığım aracı satın alabilir miyim?

Sözleşme sonunda, kullandığınız aracı satın alabilirsiniz. Sözleşmeniz bitmeden kullandığınız aracı satın alamazsınız. Sözleşmeniz bittikten sonra, kullandığınız aracı satın almak için yapmanız gerekenlerle ilgili detaylı bilgiyi satış temsilcinizden alabilirsiniz.

Kiraladığımız araçları kimler kullanabilir?

Kiralamış bulunduğunuz araçlar, şirketinizin bordrolu çalışanları tarafından kullanılabilir.
Farklı taleplerinizi bulunması durumunda ise ihtiyaçlarınıza özel çözümler üretilmesine gayret edilir.
Filo kiralama sözleşmenizde kiraladığınız araçların kimler tarafından kullanılabileceği açıkça belirtilmektedir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için Intercity ile irtibata geçebilirsiniz.

Kiraladığımız araçla yurtdışına çıkabilir miyiz?

Firmanız yetkilileri tarafından çıkış talebinde bulunulması ve Intercity'nin yazılı onayının alınması halinde kiralamış bulunduğunuz araçla yurtdışına çıkılabilmesi mümkündür.
Firmanız tarafından taahhütname verilmesini müteakip, vekâletname, uluslararası trafik sigortası, kasko sigortası, ehliyet, vb. masraflarının karşılanması sureti ile yurtdışına çıkılabilecektir.
Çıkış taleplerinizle ilgili olarak Intercity ile irtibata geçebilirsiniz.

Kiralanan araçların muayenelerini nasıl yaptırabilirim?

Intercity'den kiralamış bulunduğunuz araçların muayene bitiş tarihleri Intercity tarafından takip edilir ve muayene işlemlerinin zamanında yaptırılması için tarafınıza yazılı bilgilendirme yapılır.
Herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için muayene öncesinde aracınız Intercity tarafından detaylı şekilde kontrol edilir ve olması muhtemel zaman kayıplarının önüne geçilir.
Motorlu Taşıt Egzoz Emisyon ölçüm işlemleri dâhil olmak üzere, muayene için yapılacak olan masraflar Intercity tarafından karşılanacaktır.
Harcamalarınıza ait belgelerin IBAN numaranız ile birlikte ilgili Intercity'e iletilmesi durumunda 7 iş günü içerisinde yapmış olduğunuz harcamalar hesabınıza geçecektir.
T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan genelge ile belirlenen araç muayene ücretlerine TÜVTÜRK sitesinde yer almaktadır.

Aracımı başka bir şirkete devir edebilir miyim?

Ancak mali tahlil departmanımızın uygunluk vermesi durumunda devir işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Kiraladığımız araçlara logo / giydirme uygulaması yaptırabiliyor muyuz?

Kiralamış bulunduğunuz araçlara, Karayolları Trafik Yönetmeliğinde belirtilen esaslara uygun olarak reklam mahiyetinde yazı ve resim uygulanabilmektedir. Logo / Giydirme taleplerinizle ilgili olarak Intercity ile irtibata geçebilirsiniz.

Sizden aldığım aracı başkasına kiralayabilir miyim?

Aksi sözleşme ile belirtilmediği sürece kiraya vermiş olduğumuz araçların 3.şahıslara kiraya verilebilmesi mümkün değildir.

Yurt Dışına Çıkış İşlemleri

Intercity'den kiralık olan aracınızla yurt dışına çıkış için gerekli işlemler
Intercity'den kiralık olan aracınızla yurt dışına çıkış için Intercity Satış Sonrası Hizmetleri ile iletişime geçmeniz gereklidir. Yurt dışına çıkış işlemlerinizi yaptırabilmeniz ve gerekli belgeleri edinmeniz için Satış sonrası hizmetler yetkililerimize iletişim bölümüzdeki bilgileri kullanarak telefon, mail, veya canlı destek yoluyla erişebilirsiniz.

Kiraladığımız araçlara ilave donanım / aksesuar taktırabilir miyiz?

Kiralamış bulunduğunuz araçlara ilave donanım veya aksesuar takılması ancak Intercity'nin onayı ile mümkündür. Firmanız yetkilileri tarafından, hangi plakalı aracınıza ne tür bir aksesuar taktırılmak istendiği bilgisinin yazılı olarak tarafımıza iletilmesini müteakip, talebiniz Intercity yetkililerimiz tarafından değerlendirilecek ve tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Araçların resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması

Araçların herhangi bir nedenle resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, kiralama sözleşme süresi içerisinde kabul edilir ve kira bedeli yansıtılmasına devam edilir. Araçların resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması sebebiyle oluşabilecek her türlü hizmet ve kurtarma bedeli kiracıdan tahsil edilir.

Ek Hizmetler Hakkında

Sözleşme süresi boyunca kiralanan araçlar için ekstra Beyan Limit Arttırımı , İhtiyari Mali Mesuliyet Sigorta Limit Arttırımı ve Vale Hizmeti talep edilmesi halinde Satış Portföy Yöneticisi ile iletişime geçilmesi ve güncel maliyetler üzerinden protokolle imza altına alınması gerekmektedir.