Kiralama

Kiralama yapabilmek için şirketimin ne gibi kriterlere sahip olması gerekir?

Finans ekibimizin incelemeleri sonucunda şirketinizin finansal yeterliliği tespit edilir. Bu süreç sırasında sizlerden bazı veriler/evraklar talep edilebilir. Bu süreç en hızlı şekilde tamamlanarak, sizlere bilgi verilir.

Kiralama tekliflerinde nelere dikkat etmeliyim?

Genel olarak size sunulan tekliflerde, alacağınız hizmetin neleri kapsadığını veya kapsamadığını dikkatli incelemeniz gerekir. Kiralama sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken ana başlıkları aşağıda bulabilirsiniz.
KM Sınırı (Kiraladığınız aracı yılda kaç kilometre kullanabileceğiniz)
KM Aşım Bedelleri (Kiraladığınız araç için anlaşmış olduğunuz kilometre sınırını aşmanız durumunda ödemeniz gereken tutar)
• Lastiklerinizi değiştirmeniz gereken kilometreler
• Sigorta şartları
• Beyan Hakkı
• İkame araç verilme süreleri
• Servis süreleri
• Yol yardım hizmeti içeriği
• 7/24 Hizmet veriliyor mu?
Unutulmaması gerekir ki araç kiralama süresi boyunca hizmet alınacak ve araçlarınızın işleyişinde ve operasyonunda herhangi bir aksaklığın yaşanmaması gerekmektedir. Bu yüzden anlaşacağınız şirketin bu operasyonu yönetecek tecrübe ve yetkinliğe sahip olması çok önemlidir.

Beyan limitleri yeterli değil gibi? Sınırsız beyan olmuyor mu?

Ücreti dahil olsa bile, hiçbir kasko sınırsız adet ve tutarda beyan limiti vermemektedir. Ancak müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre ve sözleşme aşamasındaki taleplerine göre, beyan limitlerinde yukarı yönlü revize yapabiliyoruz.

Intercity'den 2.el araç kiralayabilir miyim?

Müşteri memnuniyeti odağımız sebebiyle Intercity olarak sadece sıfır/yeni araçlar kiralamaktayız.

Günlük araç kiralayabilir miyim?

Günlük araç kiralaması yapılmamaktadır.

Recontracting neden yapılamıyor?

Sözleşmenize ek olarak protokolle toplam sözleşme süresi 47 ayı aşmamak kaydıyla uzatma yapılabilmektedir. 47 aşan durumlarda yasalar gereğince leasing hizmeti kapsamına girdiği için daha fazla uzatılamamaktadır.